Jdi na obsah Jdi na menu
 


A přišlo zranění

7. 5. 2008

ObrazekKaždý, kdo alespoň trochu sportuje ví, že zranění ke sportu prostě patří. Čas od času se nějaká ta bolístka dostaví a pak záleží na tom, jak se k tomu člověk postaví. Pokud poctivě zranění doléčíme, je to v pořádku. Pokud návrat do tréninku uspěcháme, může nás to stát třeba celou sezónu.  Já bych mohl povídat o svém již zmiňovaném zranění třísel.

 

Po konci zimní přípravy se ale k nám zranění dostavila v míře vrchovaté. Už před soustředěním v Brně mě táhla zadní strana pravého stehna. Ačkoliv jsem o tom věděl, po kvalitním rozcvičení a prohřátí nohou se s tím dalo trénovat bez omezení. Dva dny po návratu z Brna mě stehno začalo bolet více a nepomáhalo ani protažení a rozehřátí. Naopak při strečinku mě to bolelo stále více a o nějakém běhání nemohla být ani řeč. Vznikl z toho jen pozvolný a velmi lehký trénink na věži.

Ten samý den přišel Tráva s tím, že ho také bolí pravé stehno a že běhání je nemožné. Dokonce ani lézt na věži se nedalo. Šetřili jsme tedy oba naše pochroumané svalstvo. Během pár dnů se ukázalo, že zranění naštěstí nejsou vážná a dovolují i lehčí trénink. Ale aby toho nebylo málo, Venca se rozhodl, že natrénuje domeček. Bohužel už asi přetížené nohy nevydržely jeden ze seskoků a kolenní vazy vypověděly službu. Následná návštěva na chirurgickém oddělení chebské nemocnice sice nepotvrdila vážné poranění, ale takový nějaký měsíc bez sportu je pro Vencu nutný. Zdá se, že pro krajskou soutěž budeme muset improvizovat hlavně na postech na štafetě a při útoku. Přejme tedy Vaškovi brzké uzdravení a včasný návrat mezi aktivní sportovce :o). 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

děkuji za hezké přání:))

(vašek, 8. 5. 2008 12:27)

pod slova o doléčení zraněných svalů či jiných součástek pohybového aparátu se mohu jen podepsat! Zodpovědná a neuspěchaná regenerace je pro člověka, který nežije tak krátce jako např. hmyz a chce v životě sportovat déle než jen několik měsíců klíčová. Takže po zranění nikam nespěchat a tréninkové dávky zvyšovat opravdu obezřetně a s mírou. Listen your body!