Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krajská soutěž 2008

14. 6. 2008

ObrazekPříznivci požárního sportu se sešli 6.6.2008 v Mariánských Lázních na krajské soutěži. První klání, a to výstup na cvičnou věž, se konalo na nové mariánskolázeňské stanici.  Úroveň tak trochu pokulhávala. Z nějakých třiceti startujících bylo asi jen 6 takových, které požární sport opravdu baví. Podle toho to na věži také vypadalo.

Ne vše ale bylo negativní. V prvních pokusech zalezl varský Jirka Karas slušných 16,4s. Roman Krumphanzl 16:60s a mě se po bídném výkonu podařilo 16:63s. Výborně zaběhl také David Trávníček, a to 19:40s. To je zlepšení osobního rekordu více než o vteřinu.

ObrazekMých 16:63s znamenalo třetí místo.  Ke druhému pokusu jsem nastupoval s tím, že půjdu naplno a ne na jistotu. A vyšlo to. Slušný zápich a plynulá stěna znamenali čas 15:72s. Poprvé tedy pod 16 vteřin a hned první místo na krajské soutěži. Tráva dal znovu pod 20s. Oba jsme tedy byli spokojení.

Po skončení soutěže na věži jsme se přesunuli na fotbalový stadion do Mariánských Lázní. Tam se konaly všechny tři zbývající disciplíny. Běh na sto metrů překážek trochu poznamenaly chyby v měřícím cílovém zařízení. Čas Romana Krumphanzla z prvního rozběhu nebyl zaznamenán a tak si Roman pokus zopakoval. Čas 18:80s nebyl podle mě správně změřený, ale počítal se. Ve finále mi tedy stačilo 18:30s na vítězství i ve druhé disciplíně. Pokus o zlepšení času ve druhém pokusu se nepovedl kvůli vypadlé proudnici.  Stovku, věž i dvojboj se mi tedy podařilo vyhrát. Z věže mám radost, na stovce jsem si asi první místo nezasloužil. Čas 18:30s je hluboko pod průměr a podle mého názoru jsem schopen běžet minimálně o vteřinu lépe.Ale to se uvidí až na Mistrovství Republiky v Pardubicích.

Dalším programem krajské soutěže 2008 byly štafety na 4x100m. Naše první štafeta ve složení

Domeček: Petr Paprsek ; bariéra: David Trávníček ; hadice: Štefan Fuska ; hašení: Petr Smolák

zaběhla podprůměrných 67s. Varským se vedlo jen o dvě vteřiny lépe, ale i to jim stačilo na vítězství v této disciplíně. Situace po třech odběhnutých disciplínách byla následující:

1.       Karlovy Vary (Věž:1, Stovka:2, Štafeta:1)

2.       Cheb (Věž:2, Stovka:1, Štafeta:2)

3.       Sokolov (Věž:3, Stovka:3, Štafeta:3)

Měl tedy rozhodnout požární útok. Našemu chebskému družstvu se ale ulomil kus přetlakového ventilu a po podaném protestu jsme mohli pokus opakovat. Vary zaběhli 35:29s. Sokolov se pochlapil a čas málo přes 33s byl v této disciplíně vítězným. Druhý chebský pokus měl rozhodnout. Smůla byla, že nám nenaskočila mašina a čas 35:51s znamenal, že nám vítězství v krajské soutěži uniklo o 22setin sekundy.

Organizace krajské soutěže byla velmi dobrá. Pominu-li špatné cílové zařízení při stovkách, nelze snad organizátorům nic vytknout. Vše probíhalo v kamarádském a ryze férovém duchu.

Výsledky krajské soutěže:

Výstup do 4. podlaží cvičné věže

1.       Petr Smolák (15:72)

2.       Jiří Karas (16:40)

3.       Roman Krumphanzl (16:60)

Běh na 100m překážek

1.    Petr Smolák

2.     Jiří Karas

3.    Roman Krumphanzl

 

Štafety 4x100m

 

1.       Karlovy Vary

2.       Cheb

3.       Sokolov

         Požární útok

1.       Sokolov              

2.       Karlovy Vary

3.       Cheb

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

 

Obrazek

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář