Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sledování videa jako přínos pro trénink

3. 4. 2008

ObrazekA budeme se bavit dokonce o přínosu velmi výrazném. Pokud dokážete poznatky z videa správně využít, pomohou vám podávat na věži ještě lepší výkony.

 

 

 

Pro mě je video velkým přínosem. Dá se říci,  že sledování videa je totožné s tím, jako byste lehce potrénovali. Hned vysvětlím.  Mě totiž  při tréninku nevadí představit si to, co jsem viděl na videu. Pohyb, zrychlení nebo cokoli jiného. Pak už jen převést to do praxe. Prostě se snažit udělat přesně to, co jste viděli. Ovšem  způsob tréninku s videem je dvojí.

 

1. Vlastní videa

Poradím jedno. Natáčejte se. Na kameru nebo mobil. Potom se na video vklidu podívejte. Můžete třeba změřit časy na jednotlivých úsecích nebo i celou věž. Všímejte si dobrých, ale hlavně těch nepovedených pohybů. Přemýšlejte o tom, jak byste je odstranili či změnili. Většinou si budete pamatovat pocity, které jste měli v tom daném okamžiku.

 

2. Cizí videa

Pozorováním videí zkušenějších kolegů (nejlépe reprezentantů) se dá také mnohé naučit. Soustřeďte se na jeden pohyb a pořád si ho pouštějte dokola. Přemýšlejte o něm. Jak ho budete napodobovat, kam která část těla půjde, náklony,  pozice rukou a nohou vůči sobě. Potom se na tréninku snažte toto napodobit. Ideální ovšem je používat video až po tom, co jste zvládli základy a pouze jím vylepšovat naučené pohyby. Používat video jako prostředek pro naučení základů není nejlepší nápad. Lepší je nechat si tyto pohyby ukázat zkušeným závodníkem.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář